10 сыныптар арасында «Ең үздік оқырман» байқауының қорытынды марапаттау рәсімі.
Іс-шара мақсаты:
10а сыныбы және 10ә сыныбы жас оқырмандардың қатысуымен білімді де белсенді оқырманын анықтау үшін «Ең үздік оқырман» сайысы өтті. «Кітапхана –білімнің күн шуағы». «Ізденсем,білсем» деген балаға кітапханамыздың есігі әрқашан да ашық. Ата-бабамыз кітапты ерекше ақылшы ұстаз деп санаған.» Артық білім-кітапта,ерінбей оқып көруге» деп Абай Құнанбаев атамыз айтпақшы, адам баласы үшін кітап- тілсіз тәрбиеші. Кітап адам баласына бала кезінен бастап,өмірінің соңына дейін сырлас досы болып қалады .
І-кезең - - «Сұрақтарға жауап беру».
Әр оқырман берілген сұрақтарға тез, әрі нақты жауап беруі керек.
Үзіндіні жалғастыру. (Әділқазылар,алқасынынан,демеушілер бір мүшесінен берлген шығарманың кез келген жерінен оқып, оқушы жалғастырады)
ІІІ-кезең.«Ұшқыр ойлы»Өзі оқыған, өзіне ұнаған әңгімелерден түсінгенін айтады.

1 .Бас жүлде «Ең үздік оқырман» Балғабай Ақжарқын.
2. «Ізденгіш оқушы» номинациясымен Сансызбай Айым.
3. «Білімпаз оқушы»номинациясы Байбактина Нурия.
4. «Озық ойлы»номинациясымен Канафия Нұрсұлу.
5.«Зерделі шәкірт” номинациясы Сапарғали Сания.
6. «Алғыр оқушы» номинациясымен Оразалы Ерназ марапатталды.